Leasing ALL INCLUSIVE czyli więcej i lepiej !

 

 Leasing operacyjny gdzie rata miesięczna zawiera również koszty serwisu pojazdu nazywany jest potocznie Full Serwis Leasing, leasing CFM lub wynajem długoterminowy. Okres umowy leasingowej to najczęściej od 2 do 5 lat.

Popularność takiego rodzaju leasingu jest obecnie bardzo duża a co ważne jest to coraz częściej wybierana forma finansowania samochodów. Na slajdzie poniżej przedstawiono tempo wzrostu rok do roku dla branży wynajmu długoterminowego samochodów w Polsce. Według danych przedstawionych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów obecnie każdego roku po polskich drogach jeździ średnio o 12 - 14% więcej samochodów służbowych finansowanych w ten właśnie sposób.

Tempo

Kolejny slajd przedstawia jak rośnie udział usług finansowania samochodów służbowych w zależności od sposobów ich finansowania.

Wzrost

 Jak widać wynajem długoterminowy ma zdecydowanie największą dynamikę wzrostu. Warto zwrócić uwagę że wynajem długoterminowy pojazdów służbowych jest jeszcze bardziej popularny w krajach Europy zachodniej gdzie w niektórych krajach osiągnął poziom nawet 80 procent wszystkich usług finansowania samochodów firmowych.

 

Czym różni się zwykły leasing operacyjny od Leasingu ALL INCLUSIVE?

Posłużę się porównaniem do wyjazdu na wczasy, możemy skorzystać z oferty gdzie biuro podróży proponuje nam bilet na samolot oraz  dobry hotel ze śniadaniem w atrakcyjnej cenie, pozornie więc mamy wszystko za niewielką kwotę. Jeżeli jednak dokładnie sprawdzimy taką ofertę to może się okazać, że ubezpieczenie jest dodatkowo płatne, przelot samolotem jest w cenie ale uwzględnia tylko bagaż podręczny  (a my mamy jeszcze kilka dodatkowych walizek), a na miejscu musimy wykupić pełne wyżywienie. Wszystko sprawia, że faktyczny łączny koszt naszych wakacji zwiększy się o kilkadziesiąt procent i przestaje być tak atrakcyjny cenowo jak to miało miejsce początkowo. Tą sytuację możemy przyrównać do zwykłego leasingu operacyjnego gdzie suma opłat jest nieznacznie powyżej 100% - pewnie znacie to z reklamy?

Jaką mamy więc alternatywę? Możemy często wykupić wycieczkę w to samo miejsce do tego samego hotelu i lecieć samolotem tej samej linii lotniczej ale wszystko w standardzie ALL INCLUSIVE. Taka oferta oczywiście jest droższa na początku ale jeżeli dokładnie porównamy  koszty to zauważymy że większość dodatkowych usług które i tak kupujemy (np.; ubezpieczenie, dodatkowy bagaż w samolocie, czy posiłki) są zawarte w cenie a to oznacza, że faktycznie zapłacimy mniej za wszystko razem. Do wycieczki o standardzie ALL INCLUSIVE możemy właśnie porównać Leasing ALL INCLUSIVE.

Przedsiębiorca podpisujący umowę leasingową na nowy samochód musi go ubezpieczyć, cyklicznie wykonywać przeglądy gwarancyjne a dwa razy do roku wymieniać opony letnie na zimowe i odwrotnie. Te wszystkie dodatkowe usługi wiążą się z kolejnymi wydatkami oraz straconym czasem i to jest nasz realny koszt. Wybierając Leasing ALL INCLUSIVE sami decydujemy czy ma być opłata wstępna czy nie, miesięczna rata jest bardzo niska, może uwzględniać już ubezpieczenie komunikacyjne, oraz dodatkowe ubezpieczenie GAP, przeglądy okresowe, auto zastępcze oraz sezonową wymianę opon. Co ciekawe rata leasingowa może również zawierać usługę door-to-door co oznacza wiele zaoszczędzonego czasu ponieważ jeżeli nasz samochód będzie musiał być oddany do warsztatu na przegląd lub wymianę opon to nie będziemy musieli robić tego osobiście. Zgłaszamy taką potrzebę a nasz samochód zostanie odebrany, a po wykonaniu usługi serwisowej dostarczony pod wskazany adres.

 

 AUTO LAI v2

Podkreślę jeszcze raz rata Leasingu  ALL INCLUSIVE może zawierać koszty ubezpieczenia pojazdu, przeglądów okresowych, wymiany opon a nawet napraw nie objętych gwarancją lub wszelkich napraw po zakończeniu gwarancji, pamiętajmy że umowa leasingowa jest często dłuższa od gwarancji samochodu.

SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANĄ OFERTĘ LEASINGU NA SAMOCHÓD - ALL INCLUSIVE

 

FAKTY I MITY dotyczące Leasingu ALLINCLUSIVE:

Można spotkać się z opinią że w Leasingu ALL INCLUSIVE płaci się comiesięczne raty, a na koniec trzeba oddać auto wszystko tracąc. To nie jest prawda, po pierwsze sami podejmujemy decyzję o zwrocie auta do firmy leasingowej lub o wykupie na własność po z góry ustalonej cenie odpowiadającej wartości rynkowej samochodu. Zaletą jest to, że decyzji tej nie musimy odejmować na początku umowy a dopiero na jej końcu gdy już auto mamy sprawdzone po kilku latach użytkowania.

 W leasingu ALL INCLUSIVE raty są zdecydowanie niższe niż w zwykłym leasingu operacyjnym a ich suma jest nieznacznie wyższa od utraty wartości samochodu. Proszę zwrócić uwagę że nawet jeżeli kupimy dowolny samochód spłacając np.: 3 letni zwykły leasing operacyjny to sprzedając go nie otrzymamy jego wartości początkowej a jedynie jego wartość rynkową na chwilę sprzedaży.

Można to powiedzieć jeszcze prościej Leasing ALL INCLUSIVE to taki wyjątkowy leasing gdzie już w dniu podpisania umowy otrzymujemy ofertę odkupu naszego samochodu za z góry ustaloną kwotę po zakończeniu umowy leasingu. Co ważne nie musimy czekać kilku lat do końca trwania umowy by otrzymać kwotę za zwrot naszego samochodu lecz kwota ta podzielona na równe części obniża wartość naszych miesięcznych rat leasingowych.

W leasingu ALL INCLUSIVE na początku umowy określamy ile będziemy pokonywać kilometrów rocznie. Należy zwrócić uwagę, że jeżeli będzie taka potrzeba to mamy możliwość przekroczyć wcześniej zadeklarowaną wartość kilometrów dopłacając jedynie kilkadziesiąt groszy za każdy dodatkowy kilometr.

ZALETY leasingu ALL INCLUSIVE:

  1. Rata leasingowa jest zdecydowanie niższa niż w przypadku zwykłego leasingu operacyjnego.
  2. Wybierając Leasing ALL INCLUSIVE możemy użytkować samochód wyższej klasy zachowując taki sam poziom kosztów jak w przypadku zwykłego leasingu operacyjnego.
  3. Brak konieczności wnoszenia opłaty wstępnej.
  4. Zawsze możemy jeździć najnowszym modelem dowolnej marki.
  5. Czas to pieniądz nie tracimy go na zarządzanie flotą pojazdów tym zajmie się firma leasingowa.
  6. Łatwość budżetowania kosztów w naszej firmie. Miesięczna rata leasingowa może zawierać wszystkie koszty użytkowania pojazdu takie jak  przeglądy okresowe, wymiany opon, ubezpieczenia a nawet wszelkich napraw nie objętych gwarancją lub napraw po zakończeniu gwarancji. Musimy tylko uwzględnić dodatkowe wydatki na paliwo.
  7. Leasing ALL INCLUSIVE to świetna tarcza podatkowa.
  8. Leasing ALL INCLUSIVE posiada jeszcze jedną bardzo ważną zaletę poprawia płynność finansową dzięki bardzo małym kosztom miesięcznym.
  9. Leasing ALL INCLUSIVE został doceniony przez ekspertów, Firma GO-leasing otrzymała wyróżnienie nadane przez Gazetę Finansową za leasingu ALL INCLUSIVE wybrany jako Najlepszy Produktu dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w 2018 roku.

 LEASING ALL INCLUSIVE

Pamiętajmy zaletą samochodu jest możliwość jego użytkowania a nie bycia właścicielem, ponieważ samochód sam w sobie nie jest dobrym przedmiotem lokowania kapitału ze względu na jego szybką utratę wartości w czasie. Jeżeli jednak czujecie satysfakcję z bycia właścicielem przedmiotu, to zainwestujcie Wasz cenny kapitał w nieruchomość o dobrej lokalizacji lub uznane dzieło sztuki z całą pewnością będzie to lepsza lokata niż samochód kupiony na własność.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Leasingu All INCLUSIVE na naszym Facebooku i kanale YouTube:

FILM FACEBOOK

FILM YOU TUBE

 

Rekomendowane rozwiązanie dla leasingu aut osobowych po 01 stycznia 2019 roku: Leasing All Inclusive laureat prestiżowej nagrody "Gazety Finansowej":

dyplom turbiny

 

Źródło: Sławomir Wrona Biznes Inspirator